« Úvod | Bohyně »

Od známého - neznámého

..................Láska nemá žádné přívlastky, nelze jí klást žádné podmínky, ani takovou, aby byla bez podmínek. Buď je anebo není.
To co obvykle nazýváme láskou, ve skutečnosti žádná láska není. Možná chvíli, na začátku, se tak tváří. Obvykle je to spíš taková či onaká závislost, praktický, ekonomický, sexuální vztah, který se dříve či později, stane větším či menším trápením. Potřebu lásky spíš vytváří a prohlubuje, než uspokojuje. Je to naše chyba, protože se snažíme dosáhnout nemožného.
To po čem nevědomě toužíme a všude hledáme je Láska s velkým L, naše vnitřní podstata, naše Já, Moudrost, Svoboda, Blaženost, Bůh... Je naším nejniternějším stavem, který musíme objevit sami pro sebe. Skrývá se za iluzorním světem myšlenek. Není závislá na lásce druhých, ale díky ní dokážeme milovat všechny, "poctivé" i "podvodníky", jako to Tvoje slunce, které svítí na všechny a nedělá rozdíl.
Každý žijeme ve svém světě. Svět je takový jaký ho vidíš, jak na něj reaguješ.Odráží Tvé myšlenky, touhy, i to čemu se snažíš vyhnout, jako zrcadlo. Svá zklamání si vyrábíme sami našimi představami. Babička kecala, zapomeň na ní. Láska "bez podmínek", po níž toužíš je ten největší (a svým způsobem nejobtížnější) životní úkol,dárek, který dáváme sami sobě i celému světu. Zároveň je to to nejjednodušší, nejpřirozenější, nejradostnější... , prostě zázrak. Jako slunce. Piš o něm příběh svým životem. Znamená to milovat, milovat, milovat..., ať se děje, co se děje, bez jakýchkoliv podmínek, představ a toužení. Neznamená to, že budeš jako ovce, ale, že budeš všechno přijímat "nezaujatě". To je úkol pro tebe, pro nikoho jiného. Jiná věc je jak to dokázat. Ostatní a celý svět hrají jen roli učitelů, učí tě a zkouší, jak to (ne)zvládáš.
Hledáš dobro, ale setkáváš se s opakem. Svět ve kterém žijeme, má černou i bílou, hra v níž "bílá musí vyhrát", je předem prohraná. Černá i bílá jsou výrazem jediné Jednoty a jedna bez druhé nemohou být. Je to jen a jen naše vina, naše omezenost, že nedokážeme ve všem vidět Jednotu............


18.09.2009 16:23 | Autor: Jenda | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se